PROGRAM KONFERENCE „VELETRH NÁPADŮ UČITELŮ FYZIKY“

Každý příspěvek (až na zvané přednášky) je na 15 minut včetně krátké diskuse. V programu je dáno 20 minut jako časová rezerva pro výměnu řečníků atd. Rozsáhlejší diskuse nechť probíhají v kuloárech. K tomuto opatření jsme museli přistoupit, aby mohlo mít svůj příspěvek co nejvíce účastníků. Děkujeme za pochopení!


Pátek 30. 8. 2019

Od 10:30 Registrace budova A
12:30 Zahájení konference
Moderuje: Jan Kříž
13:15 František Kundracik Lukostreľba na hodinách fyziky
14:20 Vojtěch Žák Zase to těžiště
14:40 Václav Pazdera Pár zajímavých nápadů X
15:00 Josef Hubeňák Fyzika s úsměvem
15:10 – 15:40 Občerstvení
Moderuje: Miroslav Randa
15:40 Leoš Dvořák Další nápady z Malé Hraštice: odpuzování magnetů
16:00 Matěj Láznička Balistika a její demonstrace v praxi
16:20 Pavel Böhm Kuchařka jednoduchých experimentů s Vernierem
16:40 Jakub Jermář Experimenty s vozíkem Vernier Go Direct
17:00 Jan Hrdý Přesný analogový generátor několika tisíc různých barevných světel
17:20 Jan Veselý,
Věra Krajčová
ESA Education – kurzy pro učitele STEM
17:40 Karel Kolář Fyzika v Dr. Who & Na jaké akce se můžou středoškoláci těšit?
18:00 Zdeňka Kielbusová Několik nápadů z rodičovské dovolené

Sobota 31. 8. 2019

Moderuje: Josef Hubeňák
8:30 Jaroslav Reichl,
Jana Machalická,
Martin Hájek a kol.
Několik projektů z tábora, tentokrát na téma „Jak málo stačí k matematikově a fyzikově radosti“
8:50 Jaroslav Reichl,
Jakub Dvořák
Stratosféra
9:10 Vladimír Vícha Hranaté bubliny
9:30 Zdeněk Hubáček Další experimenty do kabelky
9:50 Pavel Konečný Pokusy z elektromagnetizmu aneb elektromagnetický kvíz
10:10 – 10:30 Občerstvení
Moderuje: Leoš Dvořák
10:30 Zdeněk Bochníček Vzhůru do oblak
11:30 Ota Kéhar Mnemotechnické pomůcky v astronomii
11:50 Zdeňka Koupilová Kvantová kryptografie pro SŠ
12:10 Jan Koupil Fyzika pro ajťáky
12:30 – 14:00 Oběd
Moderuje: Lukáš Richterek
14:00 Miroslav Panoš Stavíme vzdálený experiment řízený kartou K8055
14:20 František Lustig Výukový kurz „Jednoduché Hands-on-Remote fyzikální experimenty s Arduinem“
14:40 Lukáš Bjolek Laboratorní práce z fyziky s využitím eTwinningu a Google dokumentů
15:00 Irena Dvořáková Fyzika od MŠ po SŠ, s revizí RVP i bez
15:20 Jan Válek Nové definice základních fyzikálních jednotek ve školské praxi
15:40 Jiří Kohout Paradox dvou kondenzátorů
16:00 Veronika Burdová,
Martina Kekule,
Jiří Tesař
Využití metody oční kamery ve vzdělávání ve fyzice
16:20 – 16:40 Občerstvení
16:20 – 18:00 Postery a výstavky
Výstavka
Miroslav Staněk Školní pomůcky PASCO, bezdrátové senzory
Jana Česáková Pokusy z „Hrajme si i hlavou“
Petr Kuča Občanské monitorování radiace – projekt RAMESIS
Fast ČR, a.s. Prezentace využití kalkulátorů Classwiz při výuce fyziky
Michaela Kuříková Společnost pro kreativitu ve vzdělávání: Aplikace FyzikAR s rozšířenou realitou
Veronika Burdová,
Martina Kekule
: Využití metody oční kamery ve vzdělávání ve fyzice - praktické ukázky
Posterová sekce
Olga Vogelová,
Lukáš Richterek
Na akustiku se smartphonem
Jana Šestáková Peer Instruction – nové úlohy 2019
Jana Jelínková Možnosti užití teorie grafů ve výuce matematiky a fyziky na střední škole
Jana Jakubičková,
Lucia Klinovská
Reproduktor z dostupných pomôcok
Anna Krčmářová,
Roman Chvátal,
Renata Holubová
Analýza vybraných FCI úloh pomocí eye-trackingu
Roman Chvátal,
Anna Krčmářová,
Roman Kubínek
Science centrum jako součást vzdělávacího systému v České republice
Katarína Kozelková,
Otília Plencnerová
Využitie projektovej metódy vo vyučovaní fyziky ZŠ
Anežka Veselá Historie fyziky jako motivační prvek ve výuce fyziky
Světlana Sajdlová,
Jan Mistrík
Aplikační postery jako nástroj zefektivnění výuky fyziky na Univerzitě Pardubice
Jan Havlíček,
Zdeněk Rakušan
Novinky z IQlandie
Bohumila Kroupová,
Dominik Miškář
Sluneční soustava a podmínky pro život
Petra Prošková Elixír do škol
Jan Novotný,
Jindřiška Svobodová
Dva demonstrační experimenty a dva myšlenkové problémy z Newtonových Principů
Šárka Richterková Exkurze českých učitelů v SÚJV v Dubně
Kateřina Vágnerová,
Jana Rožňová
Bádání s nadšením (badatelská činnost v Klubech nadaných dětí na prvním stupni ZŠ)
19:00 Společenský večer

Neděle 1. 9. 2019

Moderuje: Jindřiška Svobodová
9:00 Petr Kácovský Jak se ve fyzice vyřádit s tuhou od verzatilky
9:20 Vladimír Vochozka,
Zdeněk Koudela,
Pavel Černý,
Veronika Burdová
Kvantitativní vyhodnocení demonstračního experimentu vejce v lahvi
9:40 Leontýna Břízová Kapilární deprese ve výuce fyziky
10:00 Jan Šlégr Teorie ploché Země
10:20 František Lustig Konečně školní měřící systém s výstupním analogovým signálem
10:40 – 11:00 Občerstvení
Moderuje: Irena Dvořáková
11:00 Marie Snětinová Rozhledy matematicko-fyzikální
11:10 Věra Koudelková RGB LED aneb skládání barev jednoduše
11:25 Vít Boček Fyzika nebo podvod?
11:40 Jan Valenta Kosinové zářiče/odražeče a tzv. integrační sféra – podivuhodný optický prvek
12:00 Zdeňka Koupilová Fyzika ve hře
12:20 Zakončení konference

PŘIHLÁŠENÍ ÚČASTNÍCI

ŠárkaAdamcováGymnázium Jírovcova, České Budějovice
VítBednářJihočeská univerzita v Českých Budějovicích
PavlaBělaškováGymnázium Rokycany
MiroslavaBělochováZŠ Jungmannovy sady, Mělník
LukášBjolekGymnázium Frýdlant nad Ostravicí
VítBočekMFF UK
PavelBöhmKDF MFF UK & Edufor
ZdeněkBochníčekPřírodovědecká fakulta MU, Brno
MonikaBouchalováGymnázium Komenského, Havířov- Město
TerezaBrejchová13. základní škola Plzeň
LeontýnaBřízováKFy PřF UHK
VeronikaBurdováKatedra aplikované fyziky a techniky PF JU
MichaelaČernáGymnázium Brno-Řečkovice
JanaČesákováKFy PřF UHK
GabrielaDankaninováZŠ Mendíků, Praha 4
LenkaDokoupilováZŠ a MŠ Nový Malín
LeošDvořákKDF MFF UK Praha
IrenaDvořákováKDF MFF UK Praha
IrenaFikáčkováGymnázium Komenského Havířov- Město
IvanaFojtíkováStátní ústav radiační ochrany, v. v. i.
Vladan GerykGymnázium Rožnov pod Radhoštěm
StanislavGottwaldGymnázium Špitálská, Praha 9
JanHavlíčekiQLANDIA, o.p.s. Liberec
JanHelebrantStátní ústav radiační ochrany, v. v. i.
MartinaHorváthováZŠ Jasanová 2, 637 00 Brno
JanHrdýGJP a SOŠ Slavičín
ZdeněkHubáčekGymnázium Kroměříž
JosefHubeňákKFy PřF UHK
RitaChalupníkováGymnázium, Pardubice, Mozartova 449
RomanChvátalKatedra experimentální fyziky, PřF UPOL
MartinJackoBiskupské gymnázium, Hradec Králové
JarmilaJackováSPŠ, SOŠ a SOU, Hradec Králové
JanaJakubičkováOddelenie didaktiky fyziky FMFI UK
VěraJandíkováGymnázium F. X. Šaldy, Liberec 11, Partyzánská 530, p.o.
JanJaníčekSENSIT s.r.o.
JanaJelínkováKFY PřF UHK
JakubJermářKDF MFF UK & Edufor
PetrKácovskýKDF MFF UK
ZdeňkaKamarádováZŠ a MŠ Ústavní, Hlivická 1/400, Pha 8 - Bohnice, 18100
GabrielaKaufnerováZČU v Plzni
OtaKéharFPE ZČU v Plzni
MartinaKekuleKDF MFF UK
ZdeňkaKielbusováOddělení fyziky, KMT, FPE, ZČU v Plzni
LuciaKlinovskáOddelenie didaktiky fyziky FMFI UK
JosefKnotGymnázium Jiřího z Poděbrad
PetraKňurováWichterlovo gymnázium Ostrava
SlavomírKočíZŠ a MŠ Nový Malín
JiříKohoutOddělení fyziky, KMT, FPE, ZČU v Plzni
KarelKolářMatematicko-fyzikální fakulta, Univerzita Karlova
KvětaKolářováZŠ s RVMPP, Buzulucká 392, 415 03 Teplice
LucieKolářováKEF, PŘF, UP Olomouc
ZuzanaKolašínováZákladní škola a Mateřská škola Slatinice, příspěvková organizace
PavelKonečnýMU PřF Ústav fyzikální elektroniky
LiborKoníčekKatedra fyziky, Přírodovědecká fakulta, Ostravská univerzita
Václava KopeckáKVOF MFF UK
JaroslavKořínekSSPŠ, Preslova 72/25 Praha 5 - Smíchov 150 21
VěraKoudelkováKDF MFF UK
JanKoupilDelta SŠIE, Pardubice
ZdeňkaKoupilováKDF MFF UK
KatarínaKozelkováGymnázium Opatovská cesta 7, Košice
VěraKrajčováSmíchovská střední průmyslová škola, Praha 5
LenkaKramářováGymnázium Brno, Vídeňská, příspěvková organizace
Jiří KrásnýZŠ Chropyně
AnnaKrčmářováKatedra experimentální fyziky UPOL
JanaKrejčíkováGymnázium a Střední odborná škola pedagogická, Čáslav
BohumilaKroupováKFy PřF UHK
JanKřížKFy PřF UHK
MichaelaKřížováKFy PřF UHK
MartinaKubíčkováZákladní škola, Praha 10, Hostýnská 2/2100
ŠtěpánkaKubínováZŠ K. V. Raise, Lázně Bělohrad
PetrKučaStátní ústav radiační ochrany, v.v.i.
ŠárkaKuchynkováMasarykova základní škola, Klatovy
František KundracikUniverzita Komenského v Bratislavě
KarolínaKundrátováMasarykovo klasické gymnázium Říčany
HanaKunzováGymnázium Trhové Sviny
MichaelaKuříkováSpolečnost pro kreativitu ve vzdělávání
JaroslavKuťákZŠ Štefánikova, Hradec Králové
MatějLázničkaGymnázium Špitálská
FrantišekLustigMFF-UK Praha, KVOF
JanaMachalickáKatedra didaktiky fyziky MFF UK
MiladaMarkováLetohradské soukromé gymnázium, o.p.s.
DavidMichálekAsociace malých debrujárů ČR, spolek
JanMistríkInstitut aplikované fyziky a matematiky, Univerzita Pardubice
DominikMiškářKFy PřF UHK
JanNovotnýMU PDF, Katedra fyziky
KVětaPácalováZŠ a MŠ Skřivany
MiroslavPanošGymnázium J. Vrchlického, Klatovy
StanislavPanošGymnázium F. X. Šaldy, Liberec
DagmarPanošováStřední průmyslová škola technická, Jablonec nad Nisou
VáclavPazderaGymnázium, Olomouc, Čajkovského 9
LenkaPlachtováGymnázium Ostrava-Zábřeh
OtíliaPlencnerováGymnázium Opatovská cesta 7, Košice
ZdeněkPolákJiráskovo gymnázium v Náchodě
PetraProškováElixír do škol
JindřichPulíčekGymnázium Dr. Antona Randy, Jablonec nad Nisou
ZdeněkRakušaniQLANDIA, o.p.s. Liberec
MiroslavRandaZápadočeská univerzita v Plzni
JaroslavReichlSPŠST Panská, Praha
LukášRichterekKatedra experimentální fyziky, PřF UP Olomouc
Šárka RichterkováGymnázium, Olomouc - Hejčín
IvoRohlenaGJP a SOŠ Slavičín
JanaRožňováMasarykova ZŠ, Janovice nad Úhlavou
MartinaRudolfováZákladní škola a mateřská škola,nám. Jiřího z Lobkovic 22/121
MatějRystonKDF MFF UK
SvětlanaSajdlováÚstav aplikované fyziky a matematiky, Univerzita Pardubice
PetrSemrádAsociace malých debrujárů České republiky
MarieSnětinováKDF MFF UK
MiroslavStaněkStředisko moderního vzdělávání
IvanaStekláGymnázium Přípotoční
JindřiškaSvobodováKFCHOV, Pedagogická fakulta MU
JanaŠestákováKDF MFF UK
JanŠlégrKFy PřF UHK
LenkaTakacovaVOŠZ a SZŠ Hradec Králové
VítTomisGymnázium, Havířov-Město, Komenského 2
HanaTrhlíkováZákladní škola Sokolov, Křižíkova 1916
KamilaTrinkewitzováGymnázium Rožnov pod Radhoštěm
DagmarVackováZŠ Komenského, Kroměříž
KateřinaVágnerováMasarykova základní škola, Klatovy
ZdeněkVáchaGymnázium Teplice
PavelVakočFast ČR, a.s. Černokostelecká 1621, 251 01 Říčany
JiříVálekGymnázium Čakovice
JanVálekKatedra fyziky, chemie a odborného vzdělávání, PdF MU
JanValentaMFF UK
KamilaVáňováZákladní škola Svatopluka Čecha, Choceň
VlastaVeseláSportovní gymnázium D. a E. Zátopkových, Ostrava
AnežkaVeseláGymnázium Svitavy, PřF UHK
JanVeselýGyBoN Hradec Králové & Planetárium Praha
VladimírVíchaGymnázium, Pardubice, Dašická 1083/ÚTEF ČVUT v Praze
VladimírVochozkaJihočeská univerzita v Českých Budějovicích
IvaVojkůvkováGJKT Hradec Králové
EvaVolencováZŠ Hradec Králové Pouchov
BohumilVybíralKFy PřF UHK
EvaZakopalováGymnázium Rožnov pod Radhoštěm
MichalZedníkZŠ Pečky
MichalZeman
DavidZlatovskýVOŠZ a SZŠ, Hradec Králové
BarboraZýková7. ZŠ a MŠ, Plzeň
VojtěchŽákKDF MFF UK
ZdeňkaŽejdlíkováZŠ Chrast
PeterŽilavýKDF MFF UK